Żyjemy w epoce rewolucji pracy zdalnej, kiedy milenialsi faworyzują nową rolę opartą na jej elastyczności, zarówno pod względem godzin pracy, jak i lokalizacji. Pracodawcy zdają sobie teraz sprawę, że domowe biuro może rzeczywiście pomóc w produktywności, a dzięki zaawansowanej technologii stworzenie profesjonalnego środowiska pracy w domu, które zwiększa wydajność, nigdy nie było tak proste.
Narzędzia do pracy zdalnej
Kluczem do sukcesu są narzędzia do pracy zdalnej, z których korzystają zarówno pracownicy, jak i firma.
Oprogramowanie do pracy zdalnej może być pomocne dla osób pracujących zdalnie, niezależnie od lokalizacji. Może ono obejmować systemy komunikacyjne i sieciowe, takie jak aplikacje do czatów wideo lub narzędzia do przesyłania wiadomości, przechowywanie w chmurze, systemy zarządzania zadaniami i projektami czy aplikacje do zdalnego zarządzania zespołem
Ważne jest, aby oprogramowanie do pracy zdalnej posiadało szeroki zakres integracji z innymi narzędziami i było łatwe w użyciu dla innych członków zespołu, aby ułatwić współpracę zdalną. Wdrażanie nowych pracowników powinno być również bezproblemowe dzięki dobremu.
Jednym z bardziej znanych narzędzi do pracy zdalnej jest oprogramowanie Microsoft Teams. Oferuje ono więcej sposobów na bycie zespołem. Można czatować, uczestniczyć w spotkaniach grupowych, dzwonić do współpracownika i współpracować na inne sposoby.
Ciekawe propozycje
MS Teams ma wszystkie podstawowe funkcje połączeń wideo, takie jak udostępnianie ekranu i plików, wirtualne tła i integracje aplikacji (takie jak integracja planowania wideokonferencji). Tym, co naprawdę wyróżnia Microsoft Teams, jest nowy „tryb Razem”. Funkcja ta umożliwia zespołom wspólną pracę nawet podczas pracy w domu. Ta cyfrowa przestrzeń do pracy została stworzona z myślą o tych, którzy po prostu lubią siedzieć „razem” z innymi podczas pracy zdalnej.
Jak można oczekiwać od firmy Microsoft, dążą do bezpieczeństwa i zgodności. Można więc mieć pewność, że spotkania są chronione przez wiodącą w branży technologię.
Warto wspomnieć, że narzędzia do pracy zdalnej to nie tylko komunikatory. Przechowywanie danych na lokalnym komputerze i przekazywanie informacji na pamięciach USB lub za pośrednictwem poczty e-mail to teraz tylko wyblakła pamięć.
Fizyczne urządzenia pamięci masowej mogą zostać niewłaściwie umieszczone, a poufne informacje mogą zostać naruszone.
Nadmierne poleganie na wiadomościach e-mail może narażać na ataki phishingowe i doprowadzić do poważnego naruszenia bezpieczeństwa. Przenoszenie informacji do chmury i udostępnianie ich bezpiecznymi kanałami z uwierzytelnianiem wieloskładnikowym może oszczędzić wiele kłopotów.
Pamięć masowa w chmurze jest powszechnie stosowana jako narzędzie pracy zdalnej. Jest nie tylko bezpieczniejsza, ale może również usprawnić współpracę zespołową, gdy zostanie wzbogacona o inne narzędzia.