Ważny eksperyment, który oburzy WSZYSTKIE matki!

ikona

Czy wystawianie dziecka na gniew innych w ramach eksperymentu jest dobrym pomysłem? Raczej nie, szczególnie jeśli maluch ma nie więcej niż 15 miesięcy. Tym razem jednak to, czego dowiodło to badanie, jest na tyle ważne, że w pewien sposób wyjaśnia decyzję matki.

Na Uniwersytecie w Waszyngtonie przeprowadzono test na małym, 15 miesięcznym chłopcu. Pokazano mu zabawkę, która robiła hałas. Adrien był nią zainteresowany, widać było, że miał ochotę się pobawić.

Po chwili do pokoju weszła dodatkowa osoba, której nie podobał się głośny dźwięk wydawany przez zabawkę. Podniesionym tonem zwrócila na to uwagę i usiadła w kącie czytając gazetę. Chwilę później kobieta prowadząca test postawiła przed maluchem zabawkę, pozwalając mu się bawić.

O dziwo chłopiec nie wyciągnął rączek po grzechoczący przedmiot. Z lękiem patrzył na kobietę, którą hałas chwilę wcześniej zirytował. Dopiero, gdy opuściła pokój, mały spojrzał na mamę i po jej przyzwalającym uśmiechu poznał, że może zacząć się bawić.

Zobacz video dokumentujące to zdarzenie:

Eksperyment został powtórzony na grupie 150 dzieci w wieku ok. 15 miesięcy. Czasami osoba zirytowana hałasem patrzyła na dziecko, czasami siadała w kącie z gazetą. Badanie dowiodło, że maluch, który nie potrafi jeszcze mówić, samodzielnie myśli i dostosowuje swoje zachowanie do sytuacji. Wie, kiedy ktoś się złości i potrafi znaleźć połączenie między agresją i jej przyczyną.

Ponownie widać, że dziecko obserwując zachowania dorosłych uczy się. Zobacz, jak ważne są Twoje reakcje nie tylko w stosunku do dziecka ale także do osób, z którymi przebywacie!

A Ty? Zdecydowałabyś się na coś takiego? Udostępnij to badanie i jego wyniki!

[via huffingtonpost]
21 listopada 2014

Podziel się swoją opinią