Fotograf nakręcił niezwykle wzruszający film o ukochanym psie!

denali1

Obejrzyj go koniecznie!

Fotograf Ben Moon, w 1999 roku, znalazł topiącego się szczeniaka w jeziorze nieopodal swojego domu. Pies otrzymał imię Denali. Od tej chwili, przez 14 lat, byli nierozłączną parą przyjaciół.

Gdy u fotografa, w 2004 roku, zdiagnozowano raka jelita grubego, Denali był przy nim przez cały czas. Stanowił niesamowite wsparcie dla swojego pana, szczególnie w trakcie chemioterapii.

2

Pomimo zaawansowanej choroby, Ben wyzdrowiał. Razem z Denali wyruszył w podróż po świecie, dokumentując ich wspólne przygody.

3

4

5

Niestety, w wieku 13 lat, wierny druh fotografa sam zachorował na raka. Po rocznej walce Ben musiał podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu i uśpić Denali.

Moon zadedykował zmarłemu przyjacielowi film dokumentalny, który został uhonorowany na amerykańskim Colorado’s 5 Point Film Festival.

„Możemy bardzo dużo nauczyć się od psów. Wierności, szczerości i wielkiego oddania. Kiedy ktoś, kogo kochasz, wchodzi przed drzwi pięć razy dziennie, za każdym razem powinno się skakać z radości” skomentował w wywiadzie fotograf.

Zobacz film! :)

Ciebie również chwyciła za serce ta historia? Udostępnij ją! :)

[Via: PetaPixel]
15 czerwca 2015

Podziel się swoją opinią