Oddał hołd ukochanemu synkowi!

ikonafs

Kiedy rodzice tracą swoje ukochane dziecko, prawie nic nie jest w stanie przywrócić im spokoju.

Jednak pewien ojciec, który musiał pożegnać swojego 11 letniego syna, zdołał przekuć swój smutek w stworzenie chwytającego za serce pomnika w celu upamiętnienia radości, którą syn wniósł do ich życia. Tym poruszającym gestem był nagrobek, który przedstawia wózek, na który skazany był chłopiec oraz pokazuje wstające z niego dziecko, sięgające nieba. Pomimo, że synek pożegnał się już z rodziną, nie był już dłużej skazany na dolegliwości, które doskwierały mu za życia.

Matthew, ukochany synek, spędził swoje krótkie życie, na leczeniu i diagnozowaniu kilku różnych chorób. Chłopiec był sparaliżowany, niewidomy i potrafił wypowiedzieć tylko kilka słów. Jego rodzice, Ernest i Anneke Robinson przeszli bardzo trudny okres opiekując się dzieckiem i starając się zapewnić mu niezbędną rehabilitację, co skłoniło ich do założenia fundacji w 1993 roku. Organizacja non-profit pomaga ludziom, którzy potrzebują specjalistycznego sprzętu w leczeniu różnych chorób, lecz nie posiadają wystarczającej ilości pieniędzy.

Foto

Pomnik został postawiony w 2000 roku i jest symbolem walki małego dzielnego chłopca i jemu podobnym dzieciom. Ta wyjątkowo smutna historia pokazuje, że pomimo ciężkich chwil uczucia mogą trwać wiecznie. Podziwiamy rodziców za ten poruszający gest.

Podziel się tą piękną historią z innymi!

[Via Viralnova]
13 sierpnia 2014

Podziel się swoją opinią